Twój pies "nie lubi" innych psów? Mijanie psów na spacerze to koszmar?

Spacery socjalizacyjne

Co to jest spacer socjalizacyjny i dlaczego warto się na niego wybrać?

W największym skrócie spacer socjalizacyjny to spacer, podczas którego pies ma szansę „przyzwyczaić się” do sytuacji i bodźców z którymi nie byt wcześniej właściwie zaznajomiony.

Podczas spacerów socjalizacyjnych można pracować nad wieloma sytuacjami, ale my będziemy się skupiać na jednym z najczęstszych problemów, który spędza opiekunom sen z powiek – towarzystwo innych psów.

W dzisiejszych czasach psy rzadko mają okazję nauczyć się właściwej komunikacji z przedstawicielami własnego gatunku jeżeli ich w tym nie wspomożemy. Stąd częste problemy – szczekanie, rzucanie się na smyczy lub zamieranie w bezruchu, które potrafią opiekunom całkowicie obrzydzić spacery.

Podczas spaceru socjalizacyjnego, pod opieka behawiorystki wasze psy będą miały możliwość szlifować „psi język”, a wy dowiecie się wielu rzeczy o zachowaniu psów, które w przyszłości poprawią waszą jakość życia z psem i pogłębią waszą relację.

Spacery socjalizacyjne odbywają się w niewielkich grupach (do 4 psów) w Otałęży (w soboty) i w Szczucinie (w niedziele). Istnieje też możliwość indywidualnego spaceru z psim profesorem Rogalem. 

Scroll to Top