Szkoła z internatem

Szkolenia stacjonarne

O szkoleniach stacjonarnych

Szkolenia stacjonarne czyli psia szkoła z internatem to dobre rozwiązanie dla opiekunów, którzy z jakiegoś powodu nie mogą uczestniczyć w innych typach szkoleń lub gdy, pomimo dobrej relacji z psem, szkolenie jest dla nich trudne i nie przynosi pożądanych efektów.

Jak to działa?

Przez cały okres szkolenia (w podstawowym wariancie – 4 tygodnie) pies pozostaje pod moją opieką w hotelu. Oczywiście zapraszam do odwiedzin! Pierwszy tydzień służy głównie aklimatyzacji „studenta” w nowym miejscu i, jeżeli jest taka możliwość, integracji ze moim „stadem” rezydentów. Dzięki temu pies uczy się także spokojnego funkcjonowania wśród innych zwierząt pod okiem „psiego profesora” – Rogala. W tym okresie wprowadzam też podstawowe sygnały, które będą nam służyć podczas całego szkolenia.

W następnych tygodniach pracujemy nad umiejętnościami, które ustaliliśmy z Opiekunami w coraz trudniejszych scenariuszach – najpierw w pomieszczeniu, później na zewnątrz, podczas spaceru, na placu treningowym. Każdego dnia „pies-student” trenuje 1 godzinę zegarową, przy czym, w zależności od temperamentu i potrzeb trening może być rozłożony na kilka sesji w ciągu dnia.

Na końcu spotykamy się na placu treningowym w Otałęży (lub u Opiekunów) na kilkugodzinne warsztaty podczas których opiekunowie uczą się jak pracować z psem aby podtrzymywać nabyte umiejętności.

Warunkiem utrzymania osiągniętych efektów jest regularna praca z psem. W ciągu miesiąca od ukończenia szkolenia Opiekunowie mają prawo do 3 dodatkowych, bezpłatnych konsultacji telefonicznych/online.

Jak uczę

W pracy ze zwierzętami nie posługuję się narzędziami awersyjnymi – kolczatkami, dławikami, obrożami elektrycznymi. Moim celem jest uzyskanie optymalnych rezultatów szkolenia, przy zachowaniu dobrostanu zwierzęcia i wysokich standardów etycznych. 

Wszystkie sesje treningowe (oprócz tych, które odbywają się podczas spacerów) są nagrywane, zaś nagrania (ze względów technicznych w skróconej formie) przekazuję Opiekunom zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dzięki temu Opiekunowie są dobrze poinformowani o postępach jakie robi ich pupil.

Jako praktykująca behawiorystka dbam o zachowanie dobrego nastroju zwierzęcia, w miarę potrzeb i możliwości wprowadzam też dodatkowe ćwiczenia lub aktywności, które mogą psu pomóc jeżeli wykazuje problemowe zachowania. Należy, jednak, pamiętać, że szkolenie nie jest substytutem terapii. Praca nad niepożądanymi zachowaniami wymaga czynnego zaangażowania Opiekunów. 

Czego nauczy się mój pies?

Podstawowe szkolenie trwa 4 tygodnie i obejmuje:

  • skupienie uwagi na przewodniku
  • pozycje „siad” oraz „waruj” oraz zmiany pozycji
  • przywołanie
  • chodzenie na luźnej smyczy
  • chodzenie przy nodze
  • komenda zakazująca („nie”/”zostaw”)
  • spokojne czekanie
Oczywiście, zakres szkolenia może być dowolnie modyfikowany, niemniej nie przyjmuję psów na szkolenie na okres krótszy niż 4 tygodnie (dotyczy pierwszego szkolenia). Inne umiejętności, których można nauczyć psa to, na przykład: spokojne pozostawanie w kennelu, przyzwyczajenie do kagańca, czynności pielęgnacyjnych (trening medyczny), bezpieczna zabawa, aportowanie, przywołanie awaryjne i inne.  

Ile to kosztuje?

Podstawowy koszt czterotygodniowego szkolenia to 3600PLN (120 PLN/dobę). W cenę wliczony jest pobyt bez wyżywienia oraz codzienny godzinny trening. Więcej na temat warunków pobytu i dodatkowych usług można przeczytać na stronie hotelu

Dodatkowe informacje

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie.

Jak zapisać psa na szkolenie stacjonarne?

Aby zapisać psa na szkolenie proszę o skorzystanie z którejś formy kontaktu wymienionej na stronie Rezerwacje.

Scroll to Top